Son Paylaşım

Ahmet Kural için 16 ay hapis kararı verildi

Ahmet Kural Sıla’ya darp ettiği iddiasıyla yargılanıyordu. Bugün ikinci duruşması görülen Kural, mahkeme salonunu birbirine kattı.

Ahmet Kural eski sevgilisi Sıla’ya şiddet uyguladığı iddiasıyla 5 yıl hapis istemiyle yargılanıyor. Ünlü oyuncu bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Ahmet Kural’a 16 ay hapis cezası kararı verildi.

1 YILDAN 5 YILA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ

Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu, Ahmet Kural’dan şiddet gördüğünü iddia ederek savcılığa şikayette bulunmuştu. Uzlaşma sağlanamaması sebebiyle dava Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesi Bürosu’na taşınmış, “hakaret, tehdit ve basit yaralama” suçlarıyla Kural hakkında 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

UYUŞTURUCU TESTİ YAPILSIN

09:30’da başlayan duruşmada, son sözleri sorulan Kural, kendisine uyuşturucu kullandığı iftirası atıldığını belirterek, bunu açığa çıkarmak için kendisine de Sıla’ya da uyuşturucu testi yapılmasını istedi.

“MAHKEME ADİL BİR YARGILAMA YAPMADI”

Darp ve tehdit iddialarını reddeden Kural, beraat istediğini belirtti. Kural’ın avukatı ise mahkemede adil bir yargılama yapılmadığını, tanıkların tek taraflı dinlendiğini belirtti. Kural, “Savunma hakkımı elimden alıyorsunuz” diye çıkıştı. “Seni bitireceğim” diyen Sıla’nın kendisi üzerinde proje uyguladığını, kariyerini bitirmek üzere böyle bir yol izlediğini bildirdi.

16 AY 20 GÜN HAPİS CEZASINA KARAR VERİLDİ

Uyuşturucu kullanmadığını, aksine Sıla’nın uyuşturucu kullandığını belirten Kural, uyuşturucu testi talep etti. Kural, hakkındaki 3 suçlamadan toplamda 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Daha önce hakkında uyuşturucu kullandığı iddiasıyla hapis cezası istemi bulunuyordu. Son kararla bu cezanın da geçerli olacağı ve 10 ay daha hapis cezası ekleneceği bildirildi. Verilen ceza ertelendi.

SILA’NIN AVUKATI AÇIKLAMADA BULUNDU

Duruşma sonrası Sıla’nın avukatı açıklamalarda bulundu. “Biz iddia veya iftira üzerine burada bulunmuyoruz” diyen avukat Rezan Epözdemir, bu davanın emsal nitelikte olmasını istediğini, şiddet gören kadınların sesini çıkarması için bu davanın son derece önemli olduğunu belirtti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Epözdemir, algı operasyonu yürütüldüğünü, Sıla’nın hak arama özgürlüğünün linç edildiğini belirtti.