Son Paylaşım

Murat Kekilli’den yıllar sonra “Bu Akşam Ölürüm” itirafı

Murat Kekilli Bu Akşam Ölürüm” şarkısından sonra intiharlardan sorumlu tutulduğu için korkarak memleketi Adana’ya döndüğünü “Kendi fişini çektiğini” söyledi

Murat Kekilli yıllar önce ‘Bu Akşam Ölürüm’ şarkısıylabüyük ses getirmiş ve adını duyurmuştu. Ancak şarkısının ardından ortaya çıkan intihar ve bunun gibi olaylardan sonra ortadan kayboldu.

Kekilli o dönem neden ortadan kaybolduğunu ve yaşadığı büyük sıkıntıları anlattı:

MÜZİĞİM DIŞINDA HER ŞEY KONUŞULUYORDU

“O süreçte ‘Bu Akşam Ölürüm’ şarkımdan dolayı intiharlar alıp başını gitmişti. İnsanların bireysel yaptığı şeyler için beni sorumlu tutanlar oldu. Banka soyan iki çocuğa “Neden yaptınız?” dediklerinde “Murat Kekilli’nin şarkısını dinleyip yaptık” dediler. Müziğim dışında her şey konuşulmaya başlamıştı. Ben de alıp başımı gittim.”

OLANLARI AKLIM ALMIYORDU

İster istemez psikolojik yük oldu. Çünkü öyle enteresan olaylar gelişti ki… Ali Kırca’nın programına çıkmıştım. Hayatımda sadece bir kere Unkapanı’nda karşılaştığım biri programa bağlandı ve yalan yanlış şeyler anlattı. Neyin içine düştüğümü anlayamıyordum. Güya ben ona 1.000 lira verip kendimi ayağımdan vurdurmuşum… Olanları aklım almıyordu. Benim cebimde o zaman para yoktu ki sana 1.000 lira vereyim…

KENDİ İSTEĞİMLE FİŞİ ÇEKTİM VE GİTTİM

Bir nevi kendi isteğimle fişi çektim ve gittim. Ama konserlere devam ettim aslında. O dönem çok iyi dizi ve film teklifleri gelmişti. Dizi başına 50 bin dolar teklif edenler oluyordu, hiçbirini kabul etmedim. Korkularım yüzünden her şeyi geri çevirdim. Zaten hayatım boyunca parayla işim olmadı.”