Spor

Fenerbahçe TFF’ye gitti “Yeniden oynansın”

Fenerbahçe, TFF’ye başvurarak Süper Lig’in 4. haftasında 3-1 mağlup oldukları Alanyaspor maçının kural hatası nedeniyle yeniden oynanmasını talep etti.

Fenerbahçe Kulübü, Süper Lig’in 4. haftasındaki Aytemiz Alanyaspor maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle müsabakanın 45+2. dakikadan itibaren yeniden oynanması için Türkiye Futbol Federasyonuna başvuruda bulundu.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada ilgili pozisyonlarda kural hatası olduğuna dair Türkiye Futbol Federasyonu‘na başvuruda bulunulduğu duyuruldu.

Fenerbahçe TFF’ye başvurdu

Fenerbahçe’den yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

“Kulübümüz, bugün, futbol takımımızın 16 Eylül 2019 tarihinde Aytemiz Alanyaspor ile oynadığımız maçın, ilk yarısının sonunda ve ikinci yarısının başında müsabaka sonucuna etki eden kural hataları yapıldığı tespiti ile Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunmuştur.

Kulübümüz, ilgili başvuruda müsabakanın 45+2. dakikadan itibaren yeniden oynatılmasını talep etmiştir”

Fenerbahçe Futbol Takımı, Süper Lig’in 5. haftasında 21 Eylül Cumartesi günü sahasında MKE Ankaragücü ile yapacağı maçın hazırlıklarını, gerçekleştirdiği antrenmanla sürdürdü. Antrenmana Garry Rodrigues de (önde) katıldı. ( Fenerbahçe Kulübü – Anadolu Ajansı )

Sarı lacivertli kulüp, resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda iki pozisyonda itiraz edilen noktaları açıkladı.

Fenerbahçe Kulübü, karşılaşma 1-0 üstünlüğüyle devam ederken 45+2. dakikada yedikleri golden önce kullanılan taç atışında kural hatası yapıldığı iddiasında bulunuyor. Sarı-lacivertliler, 47. dakikada 2-1 geri düştükleri golden önce de kural hatası olduğunu savunuyor.

Uluslararası Futbol Birliği Kurulunun (IFAB) belirlediği kuralların da yer aldığı açıklamada kulüp, her iki kural hatasının da sonucu doğrudan etkilediği gerekçesiyle maçın 45+2. dakikadan itibaren yeniden oynanmasını talep ediyor.

Karşılaşma, Aytemiz Alanyaspor’un 3-1’lik üstünlüğüyle sona ermişti.