Spor

Fenerbahçe’den Mesut Özil açıklaması

Fenerbahçe resmi internet sitesi üzerinden spor basınında yer alan Mesut Özil iddialarıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Bir süredir Fenerbahçe’nin kadrosuna katmak için çaba harcadığı söylenilen Arsenal’ın yıldızı Mesut Özil için sarı-lacivertli kulüpten açıklama geldi. Fenerbahçe, 30 yaşındaki oyuncuyla ilgili olarak herhangi bir girişimleri olmadığını belirtti.

Sarı-lacivertli kulübün resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Son haftalarda ve özellikle son birkaç günde artarak gündem olan Mesut Özil iddiaları hakkında, durumu açıklığa kavuşturmak adına bir bilgilendirme yapma gerekliliği doğmuştur. Mesut Özil, kariyeri ve duruşuyla yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil eden, Fenerbahçeli kimliği ile tanınan önemli bir değerdir. Ancak Fenerbahçe’mizin Mesut Özil için bir girişimi bulunmamaktadır. Mevcut ekonomik şartlarda böyle bir adım atılması her iki taraf için de mümkün değildir. Başkanımız Ali Koç da 20 Haziran’da düzenlenen WinWin programında konuya dair bu bağlamda açıklamalarda bulunmuş, kısa vadede bunun gerçekleşemeyeceğini vurgulamıştır.”

TARAFTARLAR ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Spor basınında yer alan Mesut Özil haberlerinin ardından Fenerbahçeli taraftarlar da sosyal medya hesapları üzerinden açtıkları hashtag’lerle yıldız oyuncuya çağrıda bulunarak, ‘Fener seni bekliyor Mesut’ demişlerdi.