Spor

Merih Demiral’a, Ronaldo’dan asker selamı!

Fransa ve Arnavutluk maçında asker selamı veren Merih Demiral, İtalyanların tepkisini çekmişti. Cristiano Ronaldo’dan futbolcuyu savundu ve onu asker selamıyla karşıladı…

Hafta içinde Türkiye ile Fransa arasında oynanan ve 1-1 beraberlikle sona eren milli maçta asker selamı verince Juventus’ta ceza alması gündeme gelen Merih Demiral, Cristiano Ronaldo destek olarak, “Merih Demiral ülkesini yürekten seven harika bir insan. Üstelik muhteşem bir futbolcu. Kendi askerlerine selam göndermesinden daha doğal bir şey yok. Merih’i gördüğümde ona asker selamı vereceğim” demişti, sözünü tuttu.

Demiral , Portekizli takım arkadaşı Cristiano Ronaldo’nun kendisine asker selamı vererek destek olduğunu açıkladı.

‘İtalyan senatörler ne yapapacak çok merak ediyorum’

Juventus taraftarları siyasi görüşleri nedeniyle Merih Demiral’ın kulüpten gönderilmesi için sosyal medyada kampanya başlatmıştı. Demiral, “Juventus tesislerine gittiğimde Cristiano bana asker selamı vererek karşıladı. Bu hareketi karşısında şok oldum ama gurur duydum. Şimdi İtalyan senatörler ne yapacak çok merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

Juventus teknik direktörü Sarri de Merih Demiral’ın son durumuyla ilgili şu ifadeleri kullandı; “(Gülerek) Arkadaşlarıyla olan ilişkisi ve antrenmanlardaki performansı gayet normal. Merih iyi durumda, salı gününe kadar oynadı! Bu kolay değil. Geriye kalan her şey, Türkiye Futbol Federasyonu ile UEFA’nın sorunu. UEFA’dan bir karar çıkarsa o zaman yorum yaparım.”


Arnavutluk ve Fransa maçlarında Türk oyuncuların Suriye’nin kuzeyindeki askeri harekata destek mesajı için asker selamı vermesi UEFA tarafından soruşturma açılmasına yol açmıştı.