Spor

Quaresma Kasımpaşa’nın hedefinde

Quaresma, önümüzdeki sezona Süper Lig’de devam edebilir. Beşiktaş ile yollarını ayıracak olan Portekizli yıldıza, Kasımpaşa talip oldu.

Quaresma, kariyerine Süper Lig’de devam edebilir. Beşiktaş, uzun süredir Siyah-Beyazlı formayı terleten Portekizli yıldız ile yolları ayırma kararı almıştı. Ricardo Quaresma, Instagram hesabından yaptığı açıklamada başkan Fikret Orman’ın kendisini istemediğini söylemişti. 36 yaşındaki oyuncuya Süper Lig’den talip çıktı.

NTV Spor‘un haberine göre; Kasımpaşa, Ricardo’yu kadrosuna katmak için talip oldu. Mavi-Beyazlılar, Portekizli yıldıza teklifini sunarken Quaresma ise henüz kararını vermedi.

36 yaşındaki yıldız için yurt dışındaki kulüplerden de teklif geldi. Beşiktaş ile ayrılığının kesinleşmesini bekleyen deneyimli oyuncu, önümüzdeki sezon için geleceğini şekillendirecek.

Quaresma Insagram hesabından açıklamıştı

Deneyimli oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Az evvel kulüp başkanı tarafından artık takımda istenmediğimin bilgisini aldım. Şu anda yaşanan sorunu çözmeye çalışıyorum. Önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek geleceğimle ilgili kararımı açıklayacağım. Anlayışınız ve desteğiniz için çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer vermişti.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nden ise resmi sitesinden konuyla ilgili şu sözlere yer verildi:

“Oyuncularımızdan Ricardo Quaresma ile bugün yapılan toplantı sonucu kendisine yeni sezonda takım kadromuzda olmayacağı bilgisi verilmiştir. Oyuncuya 2019-2020 sezonu transfer dönemi bitimine kadar takım bulabilmesi için izin verilmiştir.

Bu süreçte takım bulamaması durumunda da oyuncu sezonun geri kalanında takımdan ayrı bireysel çalışmaya devam edecektir.”

Portekizli yıldızın Beşiktaş’taki geleceği önümüzdeki günlerde belli olacak. Kartal ile yollarını ayırmaya hazırlanan deneyimli oyuncu, kendisine teklif gönderen ekiplerle temaslarını sürdürüyor.