Spor

Hidayet Türkoğlu: İnanılmaz bir seri izledik

Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko arasında gerçekleşen final serisini değerlendiren TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, “İnanılmaz bir seri izledik” dedi.

Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko arasında yarın saat 20.00’de gerçekleşecek olan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi son maçını değerlendiren Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, “İnşallah sorunsuz bir şekilde, hak edenin kazanacağı final izleriz. Herkesin keyif alacağı, mutlu olacağı bir son maç olur. Hak edene de biz federasyon olarak kupayı veririz” dedi.

“İNANILMAZ BİR SERİ İZLEDİK”

Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko arasında oynanan serinin inanılmaz olduğunu belirten Türkoğlu, hak edenin kazanacağı bir son maç olmasını istediğini söyledi.

Türkoğlu, “Gerek televizyon başındakiler olsun, gerek salonları dolduran seyircilerimiz olsun gerçekten inanılmaz bir seri izlediklerini düşünüyorum. Her iki takımın da deplasmanda birbirlerini yendikleri bir seri izliyorum ve durum 3-3. İnşallah sorunsuz bir şekilde, hak edenin kazanacağı final izleriz. Bütün takımlarımızı yıl boyunca göstermiş oldukları performanslarından dolayı kutlamak istiyorum. Hak etmiş iki takımımızı, başta Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’yu gerek Euroleague’deki performanslarından gerek de buradaki final serisindeki performanslarından dolayı kutlamak istiyorum. Yoğun bir tempoda mücadele ediyorlar. İki günde bir maç oynuyorlar. İnşallah sporcu arkadaşlarımız takımlarını yalnız bırakmak zorunda kalacak bir sakatlıkla karşılaşmaz. Yarın akşam inşallah herkesin keyif alacağı, mutlu olacağı bir son maç olur. Hak edene de biz federasyon olarak kupayı veririz” ifadelerini kullandı.