Teknoloji

WhatsApp’a iki yeni özellik geliyor!

WhatsApp, WhatsApp Web’e entegre olmak üzere hazırladığı iki yeni özellikle gündeme geldi. Birinci özellik, sohbette gönderilen çıkartmaları gruplandırma özelliği, ikinci özellik ise fotoğrafları bir albüm haline getirmekle ilgili.

WhatsApp, Albümler ve Gruplandırılmış Çıkartmalar dahil olmak üzere yeni özellikler üzerinde çalışıyor. 

WhatsApp Web’in albüm özelliği, sohbet ekranında yer kazanmak için fotoğrafları ve videoları tek bir balonda gruplandıracak. Bu yeni özellik geçen yıldan bu yana Android ve iOS’ta mevcut ve şimdi WhatsApp, WhatsApp Web’e getirmek için çalışıyor.

Albümler kullanışlı, çünkü tamamen görüntülenebilir veya silinebilir, böylece kullanıcılar her resmi manuel olarak seçmek zorunda kalmaz.

GRUPLANDIRILMIŞ ÇIKARTMALAR

WhatsApp’ın WhatsApp Web için çalışmakta olduğu diğer bir özellik ise Albümlerin bir uzantısı olan Gruplanmış Çıkartmalardır. Bu özelliklerle, kullanıcıların WhatsApp Web’de iki etiketi üst üste kolayca gruplandırmasına izin verilecek.

İstediğiniz emojiyi kelime ile aratıp bulabilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız. Adeta emojiler cenneti olan WhatsApp’ta, o an ihtiyacınız olan emojiyi kelimeyle aratarak bulabilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanmak için ‘auto correct’ özelliğinizin açık olması gerekiyor.