Sağlık

Aybars bebek omurilik tümörü ameliyatı için yardım bekliyor

Omurilik tümörü nedeniyle ameliyat olması gereken Aybars Bebek için ailesi bağış bekliyor.

Omurilik tümörü teşhisi konulan 8 aylık Aybars bebek için yardım kampanyası düzenlendi. 

NEFES BORUSUNA YAKIN BİR BÖLGEDE TÜMÖR VAR

Henüz 3 aylıkken hastalığı öğrenilen Aybars şuanda sağ elini oynatamıyor. Hastalığı tedavi edilmediği halde durumu daha tehlikeli boyutlara ulaşacak. Aybars’ın dedesi Bayram Kırış, torununun sağlığına kavuşmasını istediğini dile getirdi. Hayırseverlerden ve devlet büyüklerinden yardım isteyen Kırış, torununun ense kısmında, nefes borusuna yakın bir bölgede tümör tespit edildiğini ifade etti.

AMELİYAT OLMAZSA DURUMU KÖTÜYE GİDECEK

Aybars’ın ameliyatla düzelebileceğini, ancak bu ameliyatın herkes tarafından yapılamadığını ve maliyetli olduğunu ifade etti. Dede Bayram Kırış, bir doktorun ameliyatı üstlendiğini, ancak riskli bir ameliyat olduğunu belirttiğini aktardı. Ameliyatın tüm risklerini kabul ettiğini belirten Kırış ailesi, Aybars’ın ameliyat olmaması durumunda hayati tehlileye gireceğini belirtti. 

OMURİLİK TÜMÖRÜ AMELİYATI İÇİN PARA GEREKİYOR

Adana Başkent Üniversitesi Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi devam eden Aybars’ın tümörü ameliyatla alınacak. Ancak ameliyat için 200 bin TL gerekiyor ve ailenin bunu karşılama imkanı yok.

“BİR BAĞIŞ BİR UMUT”

Bu nedenle Bayram Aybars Kırış isimli bebek için bir bağış kampanyası düzenlendi. Aile, bu paraya ulaşmak için sesini geniş kitlelere duyurmaya çalışıyor.