Yaşam

Google’a tepki: ‘Salak şoför’ yazınca ben çıkıyorum

Antalya’da yaşayan şoför Barış Özer, “Google’a salak şoför yazınca ben çıkıyorum” diyerek arama motoru hakkında üzüntüsünü dile getirdi.

Antalya’da yaşayan şoför Barış Özer, Google’a tepki gösterdi. Şoför Barış Özer, “Google’a ‘Salak şoför’ yazınca ben çıkıyorum” diyerek üzüntüsünü dile getirdi. Minibüste karısını bile unutanın çıktığını söyleyen şoförün yaşadıkları herkesin ağzını açık bıraktı.

Google’a çıkmasının asıl sebebi dürüstlüğü

Barış Özer’in ‘Salak şoför’ yazınca kendisinin çıkmasının sebebi ise dürüstlüğü. Antalyalı şoför, İranlı bir turistin otobüste unuttuğu ve içerisinde 30 bin lirayı aşkın döviz bulunan cüzdanı sahibine teslim etti. Özer, aynı durumla bir kez daha karşılaştı. Bu sefer de özel güvenlik görevlisinin unuttuğu cüzdanı bulup sahibine teslim etti.

“Karısını unutan bile denk geldi”

Güvenlik görevlisinin kendisine teşekkür ettiğini ifade eden Özer, vatandaşların sadece eşyalarını unutmadığına dikkat çekti:

“Karısını unutan bile denk geldi. Yaşlı bir amca karısını unutmuş, kapıya vurarak durmamı istedi. ‘Ne oldu amca’ deyince, karısını unuttuğunu söyledi. Her türlü olayla karşılaşıyoruz.”

Sosyal medyada hakkında yapılan yorumlara da tepki gösteren Özer, “Yapılan yorumlardan dolayı Google’a ‘Salak şoför’ yazınca ben çıkıyorum. Biz dürüstlük yapıyoruz ama salak şoför olarak Google gibi bir arama motorunda çıkmamız üzücü. Şimdi yine cüzdan buldum, olumsuz yorum yapmazlar diye düşünüyorum” diye konuştu.