Yaşam

Murat Torun polislik mesleğiyle birlikte ressamlık yapıyor

Nevşehir Emniyet Müdürlüğünde görevli Murat Torun, Polis Haftası’nda ikinci sergiyi açacak.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğünde görev yapan 10 senelik polis memuru Murat Torun, ressamlık yeteneğiyle adeta büyülüyor. Rapido kalemle birbirinden farklı ve güzel eserler ortaya çıkaran Torun, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim gördü.

POLİS MEMURUNUN RESSAMLIĞI HAYRAN BIRAKIYOR

Nevşehir Emniyet Müdürlüğünde görev yapan 10 senelik polis memuru Murat Torun, ressamlık yeteneğiyle adeta büyülüyor. Rapido kalemle birbirinden farklı ve güzel eserler ortaya çıkaran Torun, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitim gördü.

RESME ORTAOKUL YILLARINDA MERAK SALDI

Arkadaşının tavsiyesiyle polis olan ve 6 ay POMEM eğitimi alan Torun, izin günlerinde ve mesai sonrası evinde kendisine ayırdığı bir odada tuval ve boyalarla buluşuyor. Polisin sanatsal kişiliğini ortaya çıkarmayı hedefleyen Torun, özgün eserler üretiyor. Torun, ortaokul senelerinde resme merak sardığını, resim yeteneği olduğunu anladığında da güzel sanatlar fakültesini tercih ettiğini aktardı.

MURAT TORUN:ARAPÇA KALİGRAFİ ÇALIŞIYORUM

Şark görevinden sonra Niğde’ye geldiğini ve Kapadokya’da doğal güzellikleri resmetmeye başladığını belirten Torun, detaylar üzerine çalıştığını ifade etti. Afganistan,Pakistan ve Fas’ta farklı çalışmaları inceleyen Torun, Arapça kaligrafi yapmaya başladığını belirtti.

İKİNCİ SERGİ POLİS HAFTASI’NDA

Daha önce bir kişisel sergi açan Torun, ikinci sergisini 8 Nisan’da Polis Haftasın’da açacağını kaydetti.