Yaşam

Suudi patron hizmetçiyi ağaca bağladı!

Suudi patron ‘mobilyaları güneşte bıraktığı’ için Filipinli hizmetçiyi ceza olarak ağaca bağladı. Meslektaşı fotoğraflarını çekti, kadın ülkesine döndü.

Olay Suudi Arabistan’da yaşandı. Mobilyaları güneşte bıraktığı gerekçesiyle işvereni tarafından, Filipinli 26 yaşındaki Lovely Acosta Baruelo, güneşe bağlandı.

Lovely’yi bahçede gören meslektaşı arkadaşının fotoğraflarını çekti.

Filipinler Dışişleri Bakanlığı (DFA), durumdan haberdar olduğunu ve iki kişinin de kötüye kullanılmasının ardından Phililpines’te La Union’a dönmesine yardım ettiğini söyledi.

Suudi patron, Filipinli işçiyi ağaca bağladı.

Bir sözcü: Dışişleri Bakanlığı (DFA), Yurtdışı Filipinli İşçi (OFW) Suudi Arabistanlı Lovely Acosta Baruelo’nun 9 Mayıs 2019’da akşam saat 8: 55’te Manila’ya geldiğini bildirdi.

Lovely’in iş arkadaşından kendisine yardım etmesini istedi, meslektaşı küçük hatalar yaparlarsa işverenin onlara zarar vereceğini söyledi.

Lovely Acosta Baruelo: “Bana yardım eden herkese çok teşekkür ederim. Orada bırakılan diğer Filipinliler için de yardım istiyorum.”

“Bana yardım eden ve fotoğraflarımı yükleyenler onlardı. Güvenlikleri için korkuyorum. Umarım onlar da kurtarılır.”

“Sen yaşlı adam karmasını bulacak, sadece bekle. Maaşlarımızı düşürmeye devam et. Kötü sağlığın olmasının nedeni bu, yaptığın tüm yanlış şeyler.”

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.