Dünya

Muhtar Kent, Ali Çınar ve Sinan Kanatsız’a ABD’de madalya verildi

ABD’de 3 Türk’e Ellis Adası (Ellis Island) isimli şeref madalyası verildi. Muhtar Kent, Ali Çınar ve Sinan Kanatsız ABD’nin en saygın madalyasını almış oldu

ABD’de bu yıl ülkenin en saygın ödüllerinden Ellis Adası (Ellis Island) Şeref Madalyası’na üç Türk layık görüldü.

Şeref Madalyası alan Türkler ABD’nin dünya içecek devi Coca Cola’nın Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, Türk Miras Vakfı (THO) Başkanı Ali Çınar ve İnternet Pazarlama Derneği Başkanı Sinan Kanatsız oldu.

ABD’DE MADALYA ALAN DİĞER İSİMLERDEN BAZILARI

2019 yılı Ellis Adası Şeref Madalyası’na layık görülen diğer isimler
IBM Üst Yöneticisi Virginia Rometty, Mastercard Üst Yöneticisi Ajay Banha, eski Google Üst Yöneticisi Eric Schmidt, Kongre üyelerinden Adam Schiff, ünlü şarkıcı Paula Abdul, Nobel Ödüllü Dr. Torsten Wiesel, Dr. Sanjay Gupta ve birçok tanınmış Amerikalı…

madalya

Ellis Adası ödülleri 34 yıldır düzenli olarak veriliyor. Şeref madalyasını alan Türkler arasında en genç isim Ali Çınar oldu.

Türk Miras Vakfı Başkanı Ali Çınar, Türkiye’nin tanıtımı ve Türk-Amerikan ilişkilerinin geliştirilmesi ile ilgili çalışmalar gerçekleştiriyor.

Çınar, ödülle ilgili açıklamasında madalyaya layık görülmesinden dolayı mutluluk duyduğunu söyledi ve ABD’de bu yıl 3 Türk’ün bu ödülü almasının Türkiye için de bir başarı olduğunu belirtti.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.