Asayiş

Erzurum’da fuhuş çetesi çökertildi

Erzurum’da uzun süredir takip edilen Hanım Ağa lakaplı kadının başında olduğu fuhuş çetesi, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından çökertildi.

Erzurum’da polisin uzun süredir takip ettiği Hanım Ağa lakaplı E.A. (45) adlı kadının başında olduğu fuhuş çetesi operasyonla çökertildi. Polis takibi neticesinde, çetenin fuhuşu farklı adreslerde kiralanan evlerde yaptırdığını ve bu evleri haftalık olarak değiştirdiklerini tespit etti. Polisin yaptığı başarılı operasyonla, çete lideri, yabancı uyruklu kadın ve eve fuhuş için gelen kişilerle beraber suçüstü yakalandı. Operasyon kapsamında birçok adrese baskın yapıldı. 

Örgüt kurarak fuhuşa aracılık ve yer temini eden 2’si kadın 8 şahıs, fuhuş yaptırılan 2 kadın ve fuhuş yapmak için evde olan bir şahıs yakalanıp gözaltına alındı. Yapılan aramalarda çok sayıda fuhuşta kullanılan dijital materyal ve belge ele geçirildi. Operasyonla yakalanan yabancı uyruklu kadınlar işlemlerin ardından sınır dışı edildi. Fuhuş yaptığı tespit edilerek yakalanan şahıslara, Fuhuşla Mücadele tüzüğünün ilgili maddelerine istinaden para cezası kesildi.