Gündem

Bahçeli’nin sağlık durumu ile ilgili MHP’den açıklama

Üst solunum yollarında enfeksiyon oluşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeni yasama yılı etkinliklerine katılamayacağını bildirildi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, üst solunum yolları enfeksiyonu dolayısıyla rahatsızlık geçiren Genel Başkan Bahçeli’nin sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı. Yalçın, Bahçeli’nin yeni yasama yılı etkinliklerine katılamayacağını bildirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yazılı açıklamasında, üst solunum yolları enfeksiyonu dolayısıyla rahatsızlık geçiren Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin hastanede kısa süreli bir tedavi gördüğünü ve daha sonra da evinde istirahate çekildiğini hatırlattı.

Bahçeli’nin sağlık durumu doktorlar tarafından yakından takip ediliyor

TBMM‘nin açılışı dolayısıyla meydana gelecek hareketlilik ve siyasetin yoğun gündemi dolayısıyla hastalığının nekahet döneminde yaşayabileceği öngörülen aşırı yorgunluktan uzak kalması gerektiği değerlendirilen Bahçeli’nin istirahatinin, doktorlarının tavsiyesi üzerine birkaç gün daha uzatıldığını duyuran Yalçın, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, bu sebeple yeni yasama yılının başlaması dolayısıyla TBMM’de gerçekleşecek etkinliklere katılamayacaktır. Bununla beraber, Sayın Genel Başkanımız hızla iyileşmekte, kendilerinin sağlık durumu iyiye gitmektedir. Kamuoyuna ve camiamıza saygıyla duyurulur.” ifadesini kullandı.