Gündem

Ebubekir Tivnikli Kılıçdaroğlu’nun yat ziyaretini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çok konuşulan yat ziyareti ile ilgili Ebubekir Tivnikli yaptığı açıklamada “Başsağlığı ziyaretiydi.” dedi.

Ebubekir Tivnikli CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun özel bir yatta gizli görüşme yaptığına ilişkin haberleri ve görüntüleri yalanladı.

Kalamış Marina’da kaydedilen görüntülerde bir yata, korumalarını da dışarıda bırakarak giren Kemal Kılıçdaroğlu’nun içeride 1 saat kaldığı iddia edilmişti.

GİZLİCE ABDULLAH GÜL İLE GÖRÜŞTÜ İDDİASI

Görüşmenin Abdullah Gül ile gerçekleştiği iddia edilmiş, bu iddia “Yannina” adlı yatın sahibi Tivnikli ailesinin Gül’e yakın bir aile olmasına dayandırılmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun yat görüşmesi fotoğrafı yayınlandı -HABERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

EBUBEKiR TiVNiKLi :BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİYDİ

Ziyaret hakkında Ebubekir Tivnikli açıklama yaptı.

Tivnikli sosyal medya hesabından paylaştığı yazılı açıklamasında söz konusu olayın bir başsağlığı ziyaretinden ibaret olduğunu duyurdu.

“Bir ulusal gazetede bugün (10.05.2019) Mahmut Övür imzasıyla yayımlanan köşe yazısına istinaden bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur:

Babam Abdullah Tivnikli Kasım 2018’de vefat etmiştir. Kamuoyunun da çok yakından takip ettiği üzere merhum babamın cenazesine Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve devlet büyüklerimiz bizzat katılmışlardı.

Daha sonra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da taziye ziyaret talebi bizlere ulaşmıştır. Araya 31 Mart yerel seçimlerinin yoğunluğunun girmesi nedeniyle taziye ziyareti ancak 2 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu’na bu taziye ziyaretinde Sayın Gürsel Tekin, danışmanı ve üç yakın koruması eşlik etmiştir.

Bu görüşme geleneklerimiz doğrultusunda bir taziye ziyaretinden ibaret olup köşe yazarının bahsettiği şekilde bir gizlilik söz konusu değildir. Ayrıca yazıda iddia edildiği gibi 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün bu görüşmeyle hiçbir ilgisi yoktur. Sayın Gül’ün bu görüşmede bulunması söz konusu değildir.

Tamamen taziye amacı taşıyan bu görüşmeyle ilgili yapılan maksatlı yorumlar spekülasyondan ibarettir. Son derece insani bir amaçla gerçekleşen bu ziyarete yapılan yakıştırmalar hayal mahsulüdür. Gerçek dışıdır.

Tivnikli ailesi 7 binden fazla vatandaşımıza istihdam sağlayan ülkemizin kalkınması ve milletimizin refahı için durmaksızın çalışan ve yeni yatırımlar yapan bir ailedir. Ailemizin spekülatif siyasi oluşumlarla bir ilgisinin bulunması düşünülemez.

Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine neden olan bu mesnetsiz iddialara yer veren köşe yazarı hakkında yasal başvuru hakkımız mahfuzdur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.