Gündem

Küçükçekmece’de kız çocuğunu kaçırmaya çalıştılar

İstanbul Küçükçekmece’de 9 yaşındaki bir kız çocuğu kaçırılmak istendi. Çocuk, saldırganlardan çığlık atarak kurtuldu.

9 yaşındaki bir kız çocuğunu kaçırmaya çalıştılar. Sonra da bir kadının çantasını çalıp kaçtılar. Olay İstanbul Küçükçekmece’de yaşandı. 9 yaşındaki F.Ç. ağabeyiyle evin önünde top oynuyordu. 9 yaşındaki kız çocuğu top yola kaçınca ardından gitti. Fakat kısa süre sonra küçük kız çığlık atınca annesi ve ağabeyi peşinden koştu.

“BENİ İKİ BİLEĞİMDEN TUTTU”

Abimin elinden top kaçtı ben de topun peşinden gittim. Arkadan araba bana doğru yaklaştı sonra arkamdan biri koştu beni iki bileğimden tuttu ve arabaya doğru sürüklemeye başladı. Arkadan annemle abim koşunca panikledi yere düştü, ben de yere düştüm. Beni kaldırmaya çalıştı ben kalkmayınca elimden telefonu aldı gitti

9 yaşındaki mağdur F.Ç.

“KIZI KALDIRAMAYACAĞINI ANLADI”

O gün çocuklarla aşağı indik. 5 dakika oturduk yürümeye başladık. Oğlumun elinde top vardı. Top kaydı düştü, araba da burada duruyordu ama ben hiç fark etmedim. Meğer birini indirmiş arkamızdan, araba hareket etmeye başladı. Kızım da topun peşine koştu. Ondan sonra kızımı tutup bileklerinden sürüklemeye başladı. Biz oğlumla kafayı çevirip arabaya doğru koşunca o kişi dizlerinin üzerine düştü. Biz koştuk çok az mesafe kalmıştı. Yakalayabileceğimizi anladı, kızı kaldıramayacağın anladı telefonu aldı elinden arabaya bindi gitti. Çok zor bir şeymiş gerçekten zor bir travma. İnsan korkuyor, kapının önüne inemiyoruz. Evde hapis hayatı yaşıyoruz. Şikayetçi olduk, avukatımız var. Peşini bırakmayacağız bu olayın, takipçisi olacağız. Onların yanına kar kalmasın. En azından başkalarının canı yanmasın.

Anne Gülserin Ç.

POLİS HER YERDE ONLARI ARIYOR

9 yaşındaki F.Ç’yi kaçırmaya çalıştığı iddia edilen şüpheliler panikle uzaklaştı. Lüks araçla gezen aynı şüphelilerin birkaç sokak ötede bir kadının da çantasını çaldığı öğrenildi. Aile polise gidip şikayetçi oldu. Polis şimdi o aracı ve içindeki şüphelileri arıyor.

“PLAKA SAHTE ÇIKTI”

Telaşla hırsızlık süsü vermek için telefonu aldı kaçtı. Ben aracın peşinden koştum, ilerde bir kapkaç daha yapıyorlar. Lüks bir araç, hırsızlık yapması imkansız. Plaka sahte çıktı

Ağabey Hamza Ç.