Gündem

Siyanür deneyi yalan çıktı, şerbet diye içirdi

İzmir’de siyanürden zehirlenen ailenin kazara değil kasten zehirlendiği öğrenildi. Deney yaptığını iddia eden gencin siyanürü ailesine içirdiği ortaya çıktı.

İzmir’de kimya öğrencisi olduğu ve internetten aldığı siyanürle evde deney yaparken ailesi ile birlikte zehirlendiği iddia edilen gencin yalan söylediği öğrenildi. İkinci kez ifadesi alınan gencin, siyanürü anne-babasına şerbet diyerek içirdiği öğrenildi.

Kardeşine de içmesi için ısrar eden ancak kardeşinin reddetmesi neticesinde yere dökülen siyanür, kardeşleri de zehirlediği ortaya çıktı.

İlk bilgilere göre; Mahmut Can Kalkan, potasyum siyanür ile deney yaparken kardeşinin maddeye çarparak yere döktüğü için ailenin zehirlendiğini öne sürmüştü.

“ŞERBET YAPTIM”

Polisin soruşturması kapsamında tekrar sorgulanan Mahmut Can Kalkan, siyanürlü içeceği ailesine zorla içirdiğini itiraf etti. Kardeşi Emir Can Kalkan, annesinin halini görünce içmek istemedi. Bu sırada siyanürlü sıvı yere dökülünce Emir Can, Mehmet Taha ve şüpheli Mahmut Can Kalkan da zehirlendi.

Annenin komşulardan yardım istemesi üzerine olay yerine gelen sağlık, polis, AFAD ve itfaiye ekipleri aileyi hastaneye sevk etti. Anne ve baba kaldırıldıkları hastanelerde hayatını kaybederken kardeşler de tedavi altına alınmıştı.

Öte yandan, güvenlik amacıyla evin bulunduğu apartman da tahliye edildi.

Evde siyanür deneyi: 2 ölü, 3 yaralı

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.