Çukur dizisi ikinci sezonunun final bölümüyle seyirciyle buluştu. İstanbul Lütfi Kırdar’da gerçekleşen gala “Çukur’da Umut Var” sloganıyla düzenlendi. Çukur ekibi seyircilerle birlikte sezon finalini izledi. Geceden kazanılan gelirin tamamı Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlandı.
Dizinin tüm oyuncu kadrosu kırmızı halıda hayranlarıyla fotoğraf çektirdi. Kubilay Aka, Ozan Doğulu ve Ceylan Ertem’le ‘Çukur’a özel bir şarkıya imza attı. Aka, ‘Çukur Benim’ adlı şarkıyı gala gecesinde seyircinin beğenisine sundu. İdris Baba karakterine hayat veren Ercan Kesal usta müzisyen Nida Ateş ile ‘Bu Kadar Cevretme Aziz Sultanım’ türküsünü birlikte seslendirdi. Aras Bulut İynemli, Kadir Çermik, Cem Uslu, Mustafa Kırantepe, Kubilay Aka, Rıza Kocaoğlu, Necip Memili, Uğur Yıldıran, dizinin senaristi Gökhan Horzum ve dizinin bestecisi Toygar Işıklı sahneye çıktığında salondan alkışlar yükseldi. Gecenin sonunda tüm oyuncular sahneye çıkarak seyircilere “Çukur’da Umut Var” sloganını ve kanser hastası çocuklar ile kök hücre ve kan bağışı farkındalığının önemli hatırlatıldı.