Son Paylaşım

Beren Saat: Ünlü olduğun gün bir hücredesin!

Netflix’in ikinci Türk dizisi Atiye ile 27 Aralık’ta ekranlara gelecek olan oyuncu Beren Saat, “Ünlü olduğun gün, bir hapishane hatta hücre” dedi.

Beren Saat, ünlü bir dergi için objektif karşısına geçti. Hakkında merak edilenleri anlatan Saat, oyuncu olmaya Aşk-ı Memnu’daki partneri Selçuk Yöntem’i izledikten sonra karar verdiğini şöyle açıkladı: “9-10 yaşlarındayım. Selçuk Yöntem’in Ben Feuerbacj oyununu izlemiştim. Finalde demir konstrüksiyon merdivenleri yanıp sönen ışıkları ve Selçuk’un oraya çıkışını hatırlıyorum… ‘Ben de burada olmak istiyorum’ hissi çok baskındı.”

‘Ünlü olana kadar çok matah görünüyor’

Sinemanın toplumsal konulara çok eğilmediğini belirten oyuncu Beren Saat, “Çok karanlık, çok öfkeli zamanalardan geçtik ve şimdi bunların sanatsal dışavurumlarını görüyoruz; müzikte, kitapta ve tiyatroda. Ne yazık ki sinemada çok fazla yaşayamıyoruz. Çünkü sinemamız komedi tekelinde” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Saat, “Ünlü olma hali seni nasıl etkiliyor” sorusuna da, “Ünlülük, popülerlik ünlü olana kadar çok matah görünüyor. Gerçekten ünlü olduğun gün, bu bir hapishane hatta hücre” yanıtını verdi.