Spor

Fatih Terim’den şok sözler: Paranız yoksa…

Fatih Terim, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’a ‘Ali Koç’a ait firma neden hala Türk Telekom Stadı’nda’ sorusu ve cevaba karşılık sözleri gündem oldu.

Her şey, Koç’un Fatih Terim’in TFF’den aldığı tazminatı dile getirmesiyle başlamıştı. Bunun üzerine Fatih Terim’in avukatı buna karşılık vermiş, ancak Fenerbahçe başkanı geri adım atmamıştı.Yaz dönemindeki bu tartışmaların ardından her şey unutulduğu düşünülüyordu ki, aslında ateşin küllenmediği görüldü. 

Galatasaray’ın 3-2 galip geldiği Kayserispor deplasmanından sonra Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ile görüşen Terim, Koç grubunun işletmeciliğini yaptığı ‘Divan Restoranı’nın Türk Telekom Stadı’nda da bir şubesinin bulunduğunu hatırlattı.

Koç ile büyük gerginlik yaşayan tecrübeli teknik adam, neden Koç grubu ile devam edildiğini sordu. Sarı-kırmızılı yönetici ise Divan Lokantası ile sözleşmelerinin devam ettiğini dile getirerek, bunun sonlanmasının ardından duruma bakabileceklerini dile getirdi. Terim’in bunun üzerine Günay’a, “Eğer tazminat için paranız yoksa ben öderim” dedi. 

‘Sicili bozuk’ sözüne cevap vermeye değer bulmadı!

30 Ağustos tarihindeki bu görüşme sonrasında ise Ali Koç’un Terim için söylediği, “Sicili bozuk” sözü gündeme oturdu. Club Brugge maçı öncesinde yaşanan bu olay sonrasında Galatasaray Yönetimi buna karşılık vermeye çalışsa da Fatih Terim, Fenerbahçe derbisi öncesinde basına açık antrenmanda şu ifadeleri kullanmıştı: “Ali Koç’un yaptığı açıklamalara İstanbul’a dönünce bakacağımı ve değerse cevap vereceğimi belirtmiştim. Baktım ve değmeyeceğine karar verdim. Bu yüzden bir cevap vermedim. Eğer cevap vermeye değseydi verirdim.”