Spor

Serdal Adalı imza verdi, Çebi çekildi

Beşiktaş’ta 20 Ekim’de gerçekleşecek olan başkan adayı olacağı iddia edilen isimlerden Serdal Adalı, ıslak imzalı dilekçelerini teslim etti.

Beşiktaş’ta başkanlık adaylığı için Serdal Adalı imza verdi. Ahmet Nur Çebi’nin ise aday olmaktan vazgeçtiği öğrenildi. Başkan adaylığı için ismi geçen İsmail Ünal ise birlik beraberlik çağrısı yaptı.

Beşiktaş’ta gündem çok yoğun. Sıcak saatler yaşayan Kartal, önümüzdeki günlerde yeni başkanını belirleyecek. Sabah gerçekleşen basın toplantısında Başkan Fikret Orman, daha önce aday olmayacağını açıkladığını belirterek, “O gün hangi noktadaysam, bugün de aynı noktadayım” ifadelerini kullanmıştı. Bugün ise gözler başkan adayı olacağı iddia edilen isimler olan Serdal Adalı, Ahmet Nur Çebi ve İsmail Ünal’a çevrildi.

Ahmet Nur Çebi aday olmayacak

Divan Kurulu Başkanlığı’na bugün gelerek yönetim kurulu listesini teslim etmesi beklenen Ahmet Nur Çebi’nin, aldığı bir kararla adaylıktan vazgeçtiği iddia edildi. Çebi, Beşiktaş Başkanlığı için seçimlerde adaylığını koymayacak.

Serdal Adalı başkanlık için imza verdi

Serdal Adalı’nın ise listesini yarın vermesi bekleniyor. Beşiktaş‘ta 20 Ekim’de gerçekleşecek olan olağanüstü seçimli genel kurul öncesinde başkan adayı olacağı iddia edilen isimlerden Serdal Adalı’nın ıslak imzalı dilekçelerini teslim ettiği, yarın ise listesini vereceği öğrenildi.

İsmail Ünal’dan birlik çağrısı

Öte yandan adaylık için adı geçen bir başka isim olan İsmail Ünal da bugün yaptığı açıklamayla camiaya birlik beraberlik çağrısı yaptı ve tek aday altında birleşmenin camia için en doğrusu olacağını ifade etti. “Bizler yarışmayalım ki, Beşiktaş rakipleriyle daha iyi yarışsın” diyen İsmail Ünal, “Bu olağanüstü durumda yetkisi olup etkisi olmayan, zayıf yönetimler oluşturmak yerine tek vücut halinde seçime gitmenin yolunu bulalım” dedi.