Yaşam

Yalovalı genç çaya tövbe etti

Yalova’da işe gitmeden kahvaltı yapmak için kahveye giren genç, çayın köpüklü olduğunu fark edince içine tükürüldüğünü düşündü. Kamera kayıtlarına bakınca soluğu adliyede alan genç, o günden beri çay içmiyor.

İddiaya göre, Abdullah Çakır (27), kahvaltı etmek için gittiği kıraathanede sürekli çay isteyince rahatsız olan kahveci K.Y, çaya tükürdü. Çakır, çayın köpüklü olduğunu fark etti. Şüphelenen Çakır, K.Y’ye bardağa tükürüp tükürmediğini sordu.

Çaycı böyle birşeyin olmayacağını söyleyip çayı değiştirdi. İçine kurt düşen Çakır, akşam aynı kahvede çalışan arkadaşlarına durumu anlattı. Güvenlik kamerasına bakınca her şey ortaya çıktı. K.Y’nin çay bardağına iki defa tükürdüğünü gören Çakır gözlerine inanamadı. Hemen avukatı Yakup Taşçı’ya gidip görüntüleri izleten Abdullah Çakır, savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

‘ÇAY İÇMİYORUM ARTIK’

Abdullah Çakır, “Sabah erkenden kahvaltı yapmak için gittiğimde çay içtim. Üçüncü çayımdan sonra gelen bir şey vardı. Çayı tam karıştırırken içinde tükürük olduğunu fark ettim. Değiştirir misin diye rica ettim. Değiştirdikten sonra öbür arkadaşlara anlattım. Sonra arkadaşlar kamera kayıtlarını açıp baktılar. Bariz şekilde bardağı tutup tükürüyor ve içindeki kaşığa dahi tükürüyor. Karıştırıp bana getiriyor. Sürekli takıldığımız yer olduğu için ondan bir gıcıklık, bir karizma desen, bir şey var. Ondan böyle yaptığını düşünüyorum. Kahvaltımı yaptıktan sonra zaten bir şey olmamış gibi çıktım gittim ve ona ters tepki de vermedim. Ben ve diğer arkadaşlar şoka girdik. Böyle bir şeyi ne için yaptı? Neden yaptı? Benim yaşıtım olan biri olsaydı bir şey diyebilirdim. Ama babamın yaşında olan bir insandı. Hiçbir şey diyemedik, gereken neyse onu yapmaya çalışıyoruz. Sonuna kadar şikayetçiyim. Çay içmiyorum artık. Çarşıda hiç içmiyorum. İnsanın artık midesi kaldırmıyor bazı şeyleri. Onun için o günden beri pek çay içtiğim yok“ diye konuştu.