Yerel Yönetimler

Bayrampaşa’daki okul kantinleri denetlendi

Bayrampaşa Belediyesi, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla Bayrampaşa’daki okul kantinlerini ve yemekhanelerini denetledi.

Bayrampaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, öğrencilerin okul kantinlerinde tükettiği gıdalara bağlı sağlık sorunları yaşamaması için Bayrampaşa’daki okullarda denetimlerini arttırdı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçedeki okul kantinleri ve yemekhaneleri ekipler tarafından bir bir denetlendi.

Her bakımdan titiz denetim

Denetimlerde; kantinlerde kullanılan gıdaların Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan onaylı olması ve belgelenmesi, gıdaların uygun koşullarda ve kaplarda saklanması, kullanılan mutfak gereçlerinin çelik ve paslanmaz olması, personel giysileri, kantin ilaçlamasının yaptırılıp yaptırılmadığı, gazlı içecek bulundurulup bulundurulmadığı, çalışan işçilerin sağlık muayene kartları,  kantinlerin çalışma ruhsatları ve işletme kayıt belgeleri, temizlik ve hijyen koşulları, havalandırma sistemleri ve bulundurulması gereken etiketler tek tek kontrol edildi.

Bayrampaşa’daki okulların kantinlerini ve yemekhanelerini belirli periyotlarla sıkı denetime tabi tutuyor.