Dünya

Trump, kızı Tiffany’den utanıyor mu?

Trump hakkında Beyaz Saray’ın içinden bir isim şok iddialarda bulundu. Trump’ın kişisel asistanı, ABD Başkanı’nın kızı Tiffany’den utandığını söyledi.

Trump hakkında dış basında yer alan haberler gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Amerikan medyasının geniş yer verdiği iddialar ABD Başkanı’nı oldukça rahatsız etti. Başkan Donald Trump’ın kişisel asistanı Madeleine Westerhout tarafından basına sızdırılan bilgilerin ardından Westerhout işinden oldu.

“Kızı Tiffany’den utanıyor”

Gazetecilerle yemek yiyen Madeleine Westerhout, yemek sırasında birkaç içki içti. Yaklaşık bir saat süren yemek sırasında kayıt dışı konuşan Westerhout, Trump’ın kendisiyle olan ilişkisinin kendi öz kızları Ivanka ve Tiffany’den daha iyi olduğunu öne sürdü. Aynı konuşmada Trump’ın kilolu olarak gördüğü kızı Tiffany ile aynı fotoğraf karesi içinde olmayı sevmediği de konuşuldu.

Bu konuşmaların basında yer almasının ardından Westerhout Beyaz Saray’daki işini kaybetti. Kayıt dışı konuşmayı yayınlayan yayın organları ve basın mensupları ise eleştirilerin hedefi oldu.

Trump iddiaları yalanladı

ABD Başkanı ise göreve başladığından beri kişisel asistanı olarak görev yapan Westerhout’un çalışmaları sırasında iyi bir iş çıkardığını belirterek, gelecek yaşantısında başarılar diledi. “Tiffany muhteşem. Onu seviyorum.” diyen Trump, kızını “insan olarak” övdüğünü dile getirdi.