İzmir’in Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda yolun karşısına geçmeye çalışan 16 yaşındaki Bora Aşçılar’a Mehmet Emrah Kurtoğlu şahıs otomobili ile çarpmıştı.
Aşçılar ağır yaralı halde kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken Kurtoğlu, 103 promil alkollü olduğu halde, nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
ALKOLLÜ SÜRÜCÜ TALİ KUSURLU SAYILDI
Alkollü şekilde araç kullanmak ve ölüme sebebiyet vermek” suçundan çıkarıldığı mahkemeden adli kontrolle serbest bırakılan Kurtoğlu’nun tali kusurlu, Bora Aşçılar’ın ise asli kusurlu olduğu kararı çıktı. Aradan 2 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen alkollü araç kullanan Kurtoğlu hala serbest. Davada tutuksuz yargılanan Kurtoğlu, el konulan ehliyetini de 1 yıl içinde geri aldı.
Aşçılar’ın babası, yakınları ve sevenleri Bora’nın 2. ölüm yıl dönümünde gökyüzüne adalet yazılı siyah balonlar bırakarak adalet istemişti. Baba Aşçılar, bugün de sosyal medya hesabından isyan etti.
Baba Aşçılar, paylaşımında “Bu ülkenin oğluma adalet borcu var” dedi.
BU ÜLKENİN
— boraicinadalet (@boraicinadalet1) 8 Mayıs 2019
OĞLU’ma, BORA’ma
ADALET BORCU VAR.
Bu platformda ADALET ARAMAK ZORUNDA KALDIĞIM için UTANIYORUM !!!
103 promil alkollü,aşırı süratli,frene bile basmadan,cep telefonu ile konuşurken
OĞLUMU öldüren KATİL hala tutuklanmadığı için bu BORA’ma A.D.A.L.E.T BORCUNUZ VAR… pic.twitter.com/JPQExzRqUq